صفحه اصلی / اتوماسیون صنعتی / راهنمای نصب وراه اندازی اینورتر is7

راهنمای نصب وراه اندازی اینورتر is7

مقدمه:

مبدلهای جریان مستقیم به متناوب به نام اینورتر شناخته میشوند .وظیفه یک اینورتر تبدیل یک ولتاژورودی مستقیم به یک جریان ولتتاژ خروجی متناوب ومتقارن با دامنه و فرکانس مورد نظر است . ولتاژخروجی را میتوان با تغییر ولتاژ ورودی مستقیم وثابت نگاه داشتن بهره اینورتر به دست آورد از طرفی  اگر ولتاژ ورودی مستقیم ثابت بوده و قابل کنترل نباشد میتوان با تغییر بهره اینورتر یک ولتاژ متغییر را در خروجی به دست آورد . که این عمل معمولا به وسیله کنترل مدولاسیون پهنای ( PWM ) در داخل اینورتر صورت می گیرد . بهره اینورتر را میتوان برابر با نسبت ولتاژ متناوب خروجی به ولتاژ مستقیم ورودی تعریف کرد.

شکل موجهای ولتاز خروجی در اینور تر های ایده آل باید سینوسی باشد با این حال در اینور تر های علمی این شکل موجهای غیرسینوسی بوده و دارای یک سری هارمونیکهای مشخص می باشد. در کاربردهای توان متوسط وتوان پایین ولتازهای مربعی ویا تقریبا مربعی ممکن است قابل قبول باشد ولی در کاربردهای توان بالا به موجهای سینوسی با آعوجاج بسیار کم نیاز است. با در اختیار داشتن قطعات نیمه هادی قدرت سریع میتوان با استفاده از روش های کلید ژنی هار مونیکهای ولتاژخروحی به نحو چشمگیری کاهش داد.

کاربرد اینورتر ها در صنعت :

اینورتر ها به طور گسترده ای در صنعت به کار می روند (مثل گرداننده ها موتورهای  AC با دور متغییر گدم کنندگی القایی منابع تغذیه کمکی منابع تغذیه بدون وقفه ). ورودی اینورتر ممکن است یک باتری ,سلول زغالی ,سلول خورشیدی ویا هر منبع مستیقم دیگری باشد.خروجی اینورترهای تکفاز معمولا برابر (۱) ۱۲۰ ولت در فرکانس ۶۰ هرتز (۲) ۲۲۰ ولت در فرکانس ۵۰ هرتز و(۳) ۱۱۵ولت در  فرکانس ۴۰۰هرتز است. در سیستمهای سه فاز توان بالا , خروجیهای معمولا عبارتند از ۲۲۰/۳۸۰ ولت در فرکانس۵۰هرتز (۲) ۱۲۰/۲۰۸ ولت در فرکانس ۶۰هرتز و(۳)۲۰۰/۱۱۵ ولت در فرکانس ۴۰۰ هرتز.

راهنمای نصب وراه اندازی اینورتر is7

راهنمای نصب وراه اندازی اینورتر is7
دانلود با لینک مستقیم

اطلاعات فایل:

اطلاعات فایل:

حجم فایل:۹٫۶MB

تعداد صفحات:۱۴

زبان:فارسی

فرمت فایل:pdf

۲ دیدگاه

  1. علیرضا کاشانی

    سلام،و عرض ادب،
    اجازه می خواستم سوال کنم ،اینوترهای ۴۰۰هرتز ۱۱۵ ولت شما خروجی سینوسی کامل دارد و آیا برای بار های غیر القایی مناسب هستند و یا فقط کار برد کنترل سرعت موتور های القایی دارند !؟

    • درود جناب.این اینورتر برای کنترل سرعت و گشاور موتور های القایی کاربرد دارد.

پاسخی بنویسید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطلب را نیز بخوانید

حذف جریان های هجومی ترانسفورماتور قدرت

حذف جریان های هجومی ترانسفورماتورهای قدرت با استفاده از تئوری سوئیچینگ کنترل ...