صفحه اصلی / اتوماسیون صنعتی / آموزش مکاترونیک ورباتیک

آموزش مکاترونیک ورباتیک

مقدمه

آموزش مکاترونیک ورباتیک

امروزه علم رباتیک ، مکاترونیک و اتوماسیون در حال نفوذ به تمامی جنبه های زندگی انسان می باشد هم اکنون مسابقات رباتیک جزو معتبرترین رویدادهای علمی جهان می باشد.

آموزش مکاترونیک ورباتیک

آموزش مکاترونیک ورباتیک

مسابقات ربوکاپ یا جام جهانی ربوکاپ یک رویداد بین المللی برای توسعه علوم رباتیک ، هوش مصنوعی وسایر زمینه های مرتبط است. فدراسیون جهانی ربوکاپ در تلاش است جهت توسعه تحقیقات هوش مصنوعی و ربات های هوشمند تمامی فن آوری های پیشرفته را به مشارکت و آزمون فراخواند.ربوکاپ بازی فوتبال را با هدف ایجاد نوآوری هایی برای حل مسائل اجتماعی صنعتی به عنوان محور اصلی فعالیت های  خود انتخاب نموده است.

در این راستا هدف نهایی تشکیل یک تیم کاملا. هوشمند از ربات های انسان نماست که بتوانند در سال ۲۰۵۰ در برابر تیم منتخب فیفا به پیروزی دست یابند. جهت دستیابی به این هدف فناوری گوناگونی از جمله طراحی عامل های خود کار،هم کاری چند عامله سیستم های بلادرنگ و حسگر های ربات های محلی در محیطی پویا و جنبه های نرم افزاری مد نظر قرار گیرند. از جمله کاربرد های اصلی فناوری های روبوکاپ جستجو ونجات در زمان وقوع بلایای طبیعی چون زلزله جهت کاهش خسارت جانی میباشد .

مسابقات رباتیک IranOpen به عنوان معتبرترین مسابقه رباتیک داخلی ، هر ساله فروردین ماه با حضور صد ها تیم داخلی و خارجی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین برگزار می گردد . بعد از IranOpen مسابقات رباتیک موشهای هشمند قرار دارد که توسط سازمان علمی مهندسی برق کشور برگزار می گردد و تا کنون ۶ دوره از آن برگذار گردیده است مسابقات آزاد دیگری نیز توسط سایر واحدهای دانشگاهی و موسسات علمی برگزار می گردد.

عمده ترین رشته های رباتیک برگزار شده در این مسابقات عبارتند از:

 1. ربات های انسان نما
 2. ربات های فوتبالیست سایز کوچک
 3. ربات های فوتبالیست سایز متوسط
 4. ربات های امدادگرواقعی
 5. ربات های خانگی
 6. ربات های نمایشی
 7. ربات های مین یاب
 8. فوتبال دانش آموزی ۱ به ۱
 9. فوتبال دانش آموزی ۲ به ۲
 10. ربات های جنگجو
 11. تعقیب خط عادی ، ویژه و مغناطیسی
مکاترونیک ورباتیک
دانلود با لینک مستقیم

اطلاعات فایل:

اطلاعات فایل:

حجم فایل:۱۰٫۸ MB

تعداد صفحات:۱۱۰

زبان:فارسی

فرمت فایل:pdf

درباره admin

پاسخی بنویسید

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطلب را نیز بخوانید

آموزش کاربردی نرم افزار Pspice

مقدمه: شماتیک چیست؟ شماتیک یک رابط گرافیکی و همچنی ارتباط دهنده به ...